Asztalos Edit
Mi is az a stressz? Mi történik, amikor úgy érezzük, hogy stresszesek vagyunk? Valószínűleg olyan helyzetbe kerültünk, ami már egy ideje fennáll és amivel kapcsolatban úgy érezzük, hogy nem tudunk megküzdeni, nem látjuk a kiutat a helyzetből vagy nem értjük az okát, csak a lassan felemésztő hatásait érezzük. A Wikipédián részletes leírást találunk a stressz kifejezésre számos példával. Nézzük, hogy a kineziológia hogyan tekint rá.
Magzati korunktól kezdve az átélt eseményeknek nyoma marad a testünkben, sejtmemória szinten.A jó emlékek is tárolódnak, amikre később keressük a hasonló jó érzéseket kiváltó cselekedeteket. De sajnos a rossz emlékek is tárolódnak bennünk, és ezekre azért emlékezünk, hogy lehetőleg elkerüljük az ilyen helyzeteket a továbbiakban. Ezek az emlékek gyakran apró jelentéktelen történések, amelyekről nem is gondolnánk, hogy fontosak voltak, de akkor ott valamilyen fájó vagy félelmetes érzést váltottak ki. Ha ezek az élmények akkor nem kerültek feldolgozásra, nem lettek kibeszélve, elmagyarázva a felnőttek által, vagy nem kaptunk rá vigaszt, akkor elraktározódnak, felhalmozódnak, és évtizedekkel később hajlamosak valamilyen testi vagy lelki tünet formájában jelentkezni.Energetikai szempontból ezek az érzelem emlékek blokként érzékelhetők a testünkben működő szabad energiaáramlás útjában.
Amikor a jelenben egy számunkra stresszes helyzetbe kerülünk, akkor az agyunk először mindig a múlt eseményeihez nyúl, és ha analógiásan hasonló eseményt talál, amely akár csak egy apró részletében megegyezik a jelenlegi helyzettel, akkor a múlt érzelmi tapasztalatával reagálunk a jelenben. Mindezt tudat alatt tesszük, sokkal gyorsabban, mint hogy végig tudtuk volna gondolni logikusan a helyzetet. Csak reagálunk az eseményekre ahelyett, hogy szabad választásunk szerint adekvátan cselekednénk. A kineziológiai technikákkal ezeket a rögzült programokat keressük, melyeket energetikai blokként ismerünk fel, és célunk, hogy feloldjuk ezeket a gátakat.
Az oldáshoz a keleti ősi ismereteket használjuk, amiket a mai nyugati módszerek is egyre gyakrabban használnak holisztikus szemléletük miatt. A testünkben áramló különböző energia pályákat vizsgáljuk és ahol energia elakadást tapasztalunk, ott van a stressz forrása. Ahogy akadálymentesítünk egy-egy pályát, érezhetően megkönnyebbülés következik be a testben. Természetesen egy életünkben már megjelent problémának nem egyetlen ilyen blokkja van, így az oldás is egy folyamat, addig keresünk és oldunk, amíg az izomteszt blokkot jelez.
Ha az energia szabadon tud áramolni a testünkben, akkor az öngyógyító mechanizmusaink zavartalanul tudnak működni és a test intelligenciája a lehető legjobb tudása szerint állítja vissza az egészséges működést. Ilyenkor stresszmentes állapotban érezzük magunkat, azaz a középpontunkban vagyunk, integráltan működik az agyunk és a jelenbeli helyzetekre objektívan tudunk reagálni.